اقامت در فرانسه چه شرایطی دارد و به چه صورت است؟

اقامت در فرانسه چه شرایطی دارد و به چه صورت است؟ را در سایت فرانسه بخوانید واطلاعات کاملی در مورد مراحل گرفتن ویزای فرانسه دریافت کنید.

اقامت فرانسه و درخواست تابعیت

کسانیکه حق تابعیت فرانسه به آنها داده میشود:
. شخصی که در کشوری غیر از فرانسه متولد شده باشد ولی پدر و مادر فرانسوی داشته باشد، حق دریافت تابعیت و اقامت در فرانسه را دارد و نیازی به زندگی در فرانسه نیست.
. هر فرد خارجی که با یک فرانسوی ازدواج کند بعد از چهار سال میتواند درخواست تابعیت فرانسه را بدهد.
. هر فرد خارجی که درخواست تابعیت فرانسه را داشته باشد ، حتما باید از قبل پیاپی و به مدت 5 سال در این کشور سکونت داشته باشد .
ملیت فرانسه از طریق مقامات عالی این کشور ارائه میشود و فرد درخواست کننده باید در فرانسه فعالیت مفید داشته و اقدامات خوبی را انجام داده باشد. اگر شخص درخواست کننده به تحصیلات عالیه در این کشور بپردازد میتواند به جای پنج سال، دوسال اقامت ارائه دهد. مدت زمان پروسه کاری پاسخگویی به درخواست تابعیت فرانسه 18ماه است.

ویزای بلند مدت فرانسه

ویزای بلند مدت جهت اقامت در فرانسه و دریافت مجوز اسکان ضروری است. ویزای بلند مدت برای کسانی که به عنوان دانشجو، نیروی کار یا کسانی که با یک فرانسوی ازدواج کرده اند و درخواست کارت اقامت و قصد ورود به خاک فرانسه را دارند، ضروری است. یکی از عجیب ترین نوع ویزای فرانسه، ویزایی است که به برخی از افراد با توجه به شرایط اقتصادی ، مالی و اجتماعیشان ، ویزای بازنشستگی داده میشود.
ویزای اقامت بلند مدت و اجازه ورود به فرانسه برای تمامی افرادی که خواهان اسکان در این کشور هستند الزامی میباشد. طبق قانون کشور فرانسه قبل از ورود به این کشور، دولت باید صلاحیت فرد را تائید و اجازه ورود به فرانسه را صادر کند. برای کسانیکه عضو OECD ( مثل ایالت متحده امریکا ) هستند ویزای 90 روزه صادر میشود و در صورت تمایل باید ویزای خودرا تمدید کنند.

اقامت در فرانسه چه شرایطی دارد و به چه صورت است؟

اقامت در فرانسه چه شرایطی دارد و به چه صورت است؟

اقامت فرانسه از طریق ویزای کار

فرانسه استقبال مناسبی از متقاضیان کار که از کشورهای غیراروپایی متقاضی ورود به فرانسه هستند انجام میدهد. دولت فرانسه به این افراد اجازه می دهد که بعنوان یک کارگر ساده یا حتی یک مدیر شرکت وارد فرانسه شده و مشغول به کار شوند. موقعیت های متفاوتی برای متقاضیان فراهم است و یکی از شرایط خاص برای دانشجویان مشغول به تحصیل در این کشور این است که اجازه کار در هنگام تعطیلی مابین ترم  و یا حتی تحصیل را نیز دارند.

ویزای کوتاه مدت فرانسه

اقامت کوتاه مدت در کشورهایی اروپایی یک قانون کلی دارد که در تمامی کشورهای اروپایی حوزه شینگن نیز این قانون برقرار است. طبق این قانون با ورود به یکی از کشورهای حوزه شینگن می توان به تمامی کشورهای حوزه شینگن راه یافت. با اخذ ویزاهای متعدد ازجمله تفریحی و کاری و غیره از یکی از کشورهای حوزه شینگن به آسانی می توان به تمامی این کشورها راه یافت. این ویزاها 3 ماه اعتبار دارد و هر 6 ماه یک بار می توانید جهت اخذدوباره ویزا درخواست دهید. درصورتیکه متقاضی ورود به فرانسه غیراروپایی باشد حتما جهت ورود به این کشور باید ویزای کوتاه مدت داشته باشد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج یکی از پرمتقاضی ترین موضوعات مهاجرت میباشد. با انتخاب تابعیت کشور فرانسه یا اقامت دائم این کشور اجازه زندگی بلند مدت به شما داده میشود.
چهار راه برای تابعیت فرانسه از طریق ازدواج وجود دارد.
1. چنانچه ۴ سال از ازدواج و زندگی زناشویی شما گذشته باشد.
2. چنانچه زن و شوهر در خارج از فرانسه زندگی کنند، همسر متقاضی حتما باید در اداره فرانسویان خارج از کشور ثبت نام کند.
3. اگر زوجی در خارج از فرانسه ازدواج کنند، حتما باید ازدواج انها در اداره ثبت مدنی فرانسه ثبت شود.
4.  اگر متقاضی تابعیت فرانسه نتواند ثابت کند که مدت 3 سال در فرانسه زندگی کرده است، مدت 4 سال به 58 سال نیز افزایش میابد.
سه راه برای اخذ اقامت دایم فرانسه از طریق ازدواج وجود دارد
1. ازدواج با شخصی که اقامت موقت فرانسه را دارد و قصد دارد  به عنوان همراه، برای همسر خود نیز جهت ورود به فرانسه اقدام کند.
2. ازدواج با کسی که اقامت دائم فرانسه را دارد.
3. ازدواج با شخصی که  تابعیت فرانسه را دارا می باشد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل

یکی از راه های جذاب برای دانشجویان ایرانی تحصیل در اروپا و اقامت پس از تحصیل میباشد.
اگر دانشجو محصل در مقطع کارشناسی ارشد قصد ماندن در کشور فرانسه را داشته باشد میتواند در حین تحصیل برای اخذ مدرک دانشجویی خود با مجوز APS ( هر دانش آموزی که حداقل مدرک کارشناسی ارشد در یک موسسه معتبر آموزش عالی در فرانسه  دریافت نموده باشد واجد شرایط برای اقدام جهت  APS  میباشد ) که نوعی خاص از اجازه اقامت دانشجویی میباشد برای یک محدوده زمانی مشخص در این کشور مشغول به کار شود. شخصی که دارای مجوز APS میباشد میتواند در فرانسه در وضعیت تحصیلی خود باقی بماند و در این مدت به دنبال یک قرار داد کاری برای استخدام باشد. در مدت زمانی که در جستجوی کار هستید میتوانید با ویزای دانشجویی کار نیمه وقت در هر شغلی انجام دهید (تا 964 ساعت در سال ) یعنی همان 20 ساعت کار در هفته.

شما میتوانید سوالات خودرا از کارشناسان ما در سایت فرانسه بپرسید.

پاسخی بگذارید