جاذبه های گردشگری فرانسه

جاذبه های گردشگری در فرانسه را در سایت فرانسه بخوانید.

فرانسه یکی از جذاب­ترین مکان­های گردشگری در اروپاست. سفر به فرانسه خاطره انگیز و دیدنی است و به شما توصیه میکنیم حتما به فرانسه سفر کنید و از جاذبه های گردشگری فرانسه لذت ببرید.

پاریس

پاریس یکی از شناخته‌ شده ترین مقصدهای گردشگران جهان است که جاذبه های فراوانی دارد. تعداد زیادی از آثار دیدنی، موسسات و پارک‌های مشهور جهان در این شهر قرار دارند زمانیکه از پاریس بازدید می کنید، حتماً زمانی را برای قدم زدن در خیابان ها و محله های قدیمی شهر در نظر بگیرید، زیرا این تنها راه شناخت پاریس واقعی است. پاریس بزرگ‌ترین شهر اقتصادی اروپا و پنجمین شهر اقتصادی جهان است.

برج ایفل

برج ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود، پربازدیدترین بنای جهان و یکی ازشناخته‌شده‌ترین بناها در جهان است. برج ایفل یکی از دیدنی‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشد. شما می توانید برای بالا رفتن از این برج، از پله ها استفاده کرده و یا با ایستادن در یک صف طولانی ، در انتظار استفاده از آسانسور بمانید. این برج هم‌اکنون بلندترین سازه موجود در شهر پاریس و و چهارمین سازه بلند فرانسه است.

کلیسای قلب مقدس پاریس

کلیسای قلب مقدس به سبک رومی بیزانس طراحی شده است و بواسطه رنگ سفیدش از فاصله دور نیز قابل تشخیص است . کلیسای قلب مقدس، یک کلیسای سلطنتی در سبک روم شرقی است که در بالای تپه مونتمار واقع شده است. ساخت و ساز این کلیسا در سال 1875 آغاز شده و در سال 1914 به پایان رسید.

جاذبه های گردشگری فرانسه

جاذبه های گردشگری فرانسه

موزه لوور

موزه لوور بزرگترین موزهٔ هنر و یک بنای تاریخی در مرکز شهر است که یکی از مکان‌هایی که نباید در زمان بازدید از پاریس، دیدن آن را از دست بدهید، موزه لوور است که با داشتن کلکسیونی افسانه ای از اشیاء قدیمی، احتمالاً معروف ترین موزه در جهان می باشد. این موزه در داخل کاخ لوور که زمانی محل اقامت خانواده سلطنتی فرانسه بود قرار گرفته است. موزه لوور از سال 1793 میلادی تا امروز به عنوان «موزهٔ عمومی» فعال بوده‌است . این موزه یکی از شاخصه‌های مشهور فرانسه و پاریس است که در سمت راست رودخانه سن واقع شده است.

باغ لوکزامبورگ

باغ لوکزامبورگ محبوب ترین پارک در پاریس  است. پاریس پر از ساختمان هایی با معماری جذاب و موزه ها و گالری های مختلف است که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا مشتاق خود کرده است. این شهر فضای سبز و باغ های زیبایی هم دارد که آن را در شمار شهرهای سرسبز جهان کرده است. یکی از باغ های معروف در پاریس باغ لوکزامبورگ است، این پارک در قرن 17 به عنوان پارک خصوصی ماری مدیچی _ همسر شاه هنری چهارم _ ساخته شده و در قرن نوزدهم برای بازدید عموم باز شد. در دل این پارک یک استخر بزرگ هشت ضلعی وجود دارد که کودکان با قایق‌های کنترلی خود در حال بازی هستند. چشمه‌ی مدیسی یکی از زیباترین آثار موجود در این باغ است.

خیابان شانزه لیزه

خیابان شانزه لیزه خیابانی اعیان‌نشین و از معابر اصلی شهر پاریس است. شانزه لیزه معتبرترین و معروف ترین خیابان پاریس و شاید تمام دنیا است . این خیابان از میدان کونکورد (Place de la Concorde) تا طاق پیروزی (Arc de Triomphe) کشیده شده است. خیابان شانزلیزه با زیبایی فراوان، کافه تراس‌های معروف و زیبا و فروشگاه‌ها و سالن‌های تئاتر لوکس یکی از معروف‌ترین خیابان‌های جهان است. معنی شانزلیزه «دشت الیزه» است.

میدان کنکورد

میدان کنکورد بزرگترین و مشهورترین میدان در پاریس است،  تویلری را به شانزه لیزه  متصل می کند. در مرکز این میدان، یک هرم سنگی3200 ساله قرار دارد که در قرن 19 از مصر به پاریس انتقال داده شده بود. یکی از اضلاع میدان کنکورد به میدان دیگری به نام وندوم متصل است. در این میدان نیز هتل‌های مجلل و تعداد زیادی جواهر سازی معروف وجود دارد. در این دو میدان  سالن های مد بسیاری از معروف‌ترین طراحان لباس دنیا و شرکت‌های مشهور مُد قرار دارند.

کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام، یکی از اولین کلیساهای است که در سبک گوتیک ساخته شد. ساخت و ساز این کلیسا در سال 1163 آغاز شده و برای تقریباً دو دهه به طول انجامید. از بالای برج شمالی این کلیسا، شما می توانید نمایی عالی از شهر را مشاهده کنید.

طاق پیروزی

طاق پیروزی که در میدان شارل دوگل قرار دارد، به یادگار پیروزی های امپراتور ناپلئون بنا شده است. این طاق در سال 1836، مدت ها پس از اینکه زمان حکومت ناپلئون به پایان رسیده بود ساخته شد. در دیوارهای داخلی و بر فراز این طاق نصرت نام فرماندهان نیروهای فرانسوی در این جنگ‌ها نقش بسته است. در زیر این بنا نیز مقبره یکی از سربازان گمنام جنگ جهانی اول واقع شده است. این طاق نصرت بزرگترین طاق نصرت موجود در جهان است.

مرکز پمپیدو

مرکز پمپیدو یک مرکز فرهنگی در قلب تاریخی پاریس است. این مجموعه در سال 1977 توسط رنزو پیانو و ریچارد راجرز ساخته شد. در این مرکز، یک موزه هنر مدرن و یک کتابخانه بزرگ قرار دارد. ویژگی ظاهری مهم این مرکز معماری بی‌همتا و جنجال‌برانگیز ساختمان آن است. در این طرح تمام لوله‌کشی‌ها و کانال‌های تهویه‌هوا و سیم‌کشی برق در بیرون ساختمان ودر معرض دید قرار دارد. میدان استراوینسکی در کنار ساختمان این مرکز با مجموعه‌ای از تندیس‌های متحرک در میان و کنار یک استخر آب جلوه دیگری از هنر مدرن را به شما نشان میدهد.

 

شما میتوانید سوالات خودرا از کارشناسان ما در سایت فرانسه بپرسید.

 

پاسخی بگذارید