همه چیز درباره برج ایفل

همه چیز درباره برج ایفل

این که آیا شما به اندازه کافی خوش شانس هستید تا از پاریس دیدن کرده یا تنها به آنجا سفر کرده اید، شانس این را دارید که معروف ترین برج میلاد پایتخت فرانسه برج ایفل باشد را مشاهده کنید.اگر شما قصد سفر به پاریس دارید بهتر است بهترین راهنمای سفر به فرانسه را که ئر مطلب قبل به اشتراک گذاشته ایم مراجعه نمایید یا بر روی مطلب کلیک کنید

برج ایفل، لا تور ایفل در فرانسوی، نمایشگاه اصلی نمایشگاه پاریس – و یا نمایشگاه جهانی – از سال 1889 بود. این ساختمان برای جشن سالگرد انقلاب فرانسه و نشان دادن مدرک صنعتی فرانسه در جهان ساخته شد. چای گودک سناجار، یک مورخ هنرمند هنری آمستردام، متخصص موزه و وبلاگ نویس در فرهنگ گردشگری، گفت: “اگر چه در ابتدا آن را به عنوان” زشت ترین ساختمان در پاریس “یاد می شد، اما بعد از مدتی آن به نماد شهر تبدیل شد.

مرکز نمایشگاه جهان گوستاو ایفل، مهندس عمران فرانسوی، معمولا با طراحی برج که نام او را به عهده دارد، اعتبار می یابد. با این حال، در واقع دو مرد کمتر شناخته شده، موریس Koechlin و امیل Nouguier، که با طرح اصلی برای بنای تاریخی آمد. Kochlin و Nouguier مهندسان ارشد شرکت Compagnie des Etablissements ایفل – گوستاو ایفل بودند. مهندسین، همراه با طرح ایفل و یک معمار فرانسوی استفن ساوئستر، طرح های خود را برای مسابقه ای که قدمت نمایشگاه جهانی 1889 در پاریس را تعیین می کنند، ارائه دادند. طراحی شرکت “ایفل” برنده شد و ساخت برج های فرفورژه در ژوئیه 1887 آغاز شد. اما هیچ کس در پاریس با ایده ی یک بنای فلزی غول پیکر در سرتاسر شهر خوشحال نشد.

حتی به چشم افراد معاصر، برج ایفل منحصر به فرد نبود. اما در اواخر قرن نوزدهم هیچ چیز مانند آن دیده زیبا نبود. گودک سناجدار گفت: “معماری مدرن در پاریس پیش از برج ایفل کمی پاریسی بود. اما این کار را به شیوه ای بسیار حساس انجام دادم.” آهن، که به خاطر انقلاب صنعتی به تازگی به عنوان یک مصالح ساختمانی شناخته شده بود، سنگ بنای معماری مدرن بود. اما در سال 1887، آن را فقط در داخل به عنوان ساختارهای پشتیبانی، و یا در ساختمان های غیر مهم مانند گلخانه ها، کارخانه ها و پل ها استفاده میشد

“بزرگترین مشکل این بود که آنها هنوز نمی دانستند چطور چیزی با زیبایی را با اهن ساده جدید ایجاد کنند.هنگامی که از آن استفاده می کردند، سعی می کردند ساختارهای سنگی قدیمی را دوباره استفاده کنند.به عنوان مثال، ستون ها در Bibliotheque  با این حال، با برج ایفل، آنها به طور کامل به نحوی که از مواد جدید استفاده نشد و تغییر نکرد و ساختار، ظاهر آن کاملا جدید و مدرن بود.

همه چیز درباره برج ایفل

همه چیز درباره برج ایفل

 

هنگامی که ساخت برج در Champs de Mars شروع شد، یک گروه از 300 هنرمند، مجسمه سازان، نویسندگان و معماران درخواستی را به کمیسر نمایشگاه پاریس فرستاد و خواستار توقف ساخت “برج مسخره” شد که بر پاریس غالب می شد اما اعتراضات جامعه هنری پاریس به این سخن هارا نشنیده گرفت. ساخت برج در بیش از دو سال، در تاریخ 31 مارس 1889 تکمیل شد.

نمایش نور 2011 در برج ایفل از 20،000 لامپ استفاده کرد. به طور کلی، در برج 5 میلیارد نور چراغ قرار داده شده نمایش نور 2011 در برج ایفل از 20،000 لامپ استفاده کرد.در ساخت برج ایفل از 18000 قطعه استفاده شده که برای ساخت برج به طور خاص برای این پروژه در کارخانه ایفل در حومه پاریس آماده شد.

ساختار فرفری ساخته شده از چهار پایه پیچیده عظیم است که بر روی پیست های سنگ تراشی ساخته شده است که منحنی به داخل آن می رسد تا در یک برج تک کانونی پیوست شود. احداث برج نیاز به 2.5 میلیون روپوش گرما و 7300 تن آهن داشت. برای محافظت از برج از عناصر، کارگران هر یک اینچ از ساختار را نقاشی کردند، یک شاهکار که نیاز به 60 تن رنگ داشت. از آن زمان تاكنون 18 بار رنگ آمیزی شده است.

همه چیز درباره برج ایفل

همه چیز درباره برج ایفل

واقعیت هایی جالب درباره برج ایفل    

در ایفل از آهن کوره ای ساخته شده استفاده می کنند تا وزن کمتری داشته باشد.     

ایفل فضای داخلی مجسمه آزادی را نیز ایجاد کرد.     

ساخت برج ایفل هزینه 7،799،401.31 فرانک طلای فرانسوی در سال 1889 یا حدود 1.5 میلیون دلار بود.     

برج ایفل 1063 فوت (324 متر) بلند، از جمله آنتن در بالای صفحه است. بدون آنتن، آن 984 فوت (300 متر) است.     

این بلندترین ساختمان جهان بود تا زمانی که ساختمان کرایسلر در نیویورک در سال 1930 ساخته شد.     

برج به مقدار کمی به سوی باد ساخته شده است، اما خورشید روی برج بیشتر تاثیر می گذارد. همانطور که طرف مقابل رو به خورشید است

خورشید باعث می شود تا برج حدود 6 اینچ رشد کند زیرا فلز در اثر حرارت تغییر میکند.    

 برج ایفل 10،000 تن وزن دارد.     

5 میلیارد نور در برج ایفل وجود دارد.    

 فرانسوی نام مستعار برای برج: La Dame de Fer، “Lady of Iron” است.    

اولین پلت فرم 190 فوت بالاتر از زمین است پلت فرم دوم 376 فوت است و سومین پلت فرم تقریبا 900 پا است.    

برج ایفل دارای 108 طبقه و 1710 گام است. با این حال، بازدید کنندگان تنها می توانند از پله ها به پلت فرم اول صعود کنند. دو آسانسور وجود دارد.    

 یک آسانسور به طور کلی در فاصله سالانه 64001 مایل (103000 کیلومتر) حرکت میکند.

همه چیز درباره برج ایفل

همه چیز درباره برج ایفل

ایفل بدون شک برجسته ترین معماری مدرن با توجه به گوادک سندر است و شکل آن متفاوت از سبکهای نئو گوتیک، نئورنسانی و نئو-باروک است که در قرن های هجدهم و نوزده میلادی محبوب بودند. اما سازنده آن واقعا آن را برجسته ساخته است. گودک سناجدار گفت: “برج ایفل یکی از اولین نمونه های معماری مدرن به علت اهمیت آهن بود.و این حقیقت که ساختمان هیچ هدف خاصی ندارد.” آن را صرفا برای نشان دادن خلاقیت و مهارت معماری فرانسه دانست اشتباه است؛ آن را با معنی و با توجه به هنر آن زمان ساختیم. طبق گفته گوک سندر، برج ایفل همچنین یک ساختار دموکراتیک تر و از این رو مدرن تر از سایر بناهای تاریخی است.

گوستاو ایفل اصرار داشت که آسانسورها در برج قرار می گیرند، اما مجبور بودند با یک شرکت آمریکایی وارد عمل شوند، زیرا هیچ شرکت فرانسوی نمی توانست استانداردهای کیفیت را برآورده کند.بازدیدکنندگان آنها می توانند از منظره شهر خود لذت ببرند. این چیزی بود که قبلا برای چند ثروتمند قابل استفاده بود که می توانستند در یک بالن گرم از مناظر شهر استفاده کنند با ساخت ایفل و قرار دادن پله در ان همه میتوانستند از منظره شهر لذت ببرند به همین دلیل نمونه ای عالی از یک معماری مدرن است.

همه چیز درباره برج ایفل

همه چیز درباره برج ایفل

این دموکراتیک است و نه تنها برای برخی از افراد ثروتمند امکان پذیر است بلکه افرادی که زمینه های مختلف اجتماعی دارند می توانند از آن استفاده کنند و از آن لذت ببرند.” استفاده از برج به عنوان یک ساختار موقت در نظر گرفته شد که پس از 20 سال باید برداشته شود. اما با گذشت زمان، مردم دیگر نمی خواستند برج را بردارند. “پس از دیدن موفقیت برج در طول سالها و بعد از نمایشگاه جهانی، بسیاری از دشمنان سابق پروژه به طور عمومی عذر خواست. با گذشت زمان،  پاریس بیشتر از قبل به ساختارش افتخار می کرد،

” گوستاو ایفل نیز علاقه مند نبود پروژه های مورد علاقه اش را از بین ببرد و بنابراین او تصمیم به ساختن برج به عنوان یک ابزار ضروری برای جامعه علمی کرد. فقط چند روز پس از افتتاح، ایفل یک آزمایشگاه هواشناسی در طبقه سوم برج نصب کرد. او از دانشمندان دعوت به استفاده از آزمایشگاه برای مطالعات خود دعوت به عمل اورد

در سال 1910، شهر پاریس به دلیل استفاده مفید از ساختار به عنوان یک فرستنده تلگراف بی سیم، امتیاز شرکت ایفل را برای برج به پایان رساند. ارتش فرانسه از برج برای ارتباط بی سیم با کشتی ها در اقیانوس اطلس و استفاده از پیام های دشمن در جنگ جهانی اول استفاده کرد. این برج همچنان به بیش از 120 آنتن مجهز است که سیگنال های رادیویی و تلویزیونی را در سرتاسر پایتخت و فراتر از آن پخش می کنند.

برج ایفل هنوز مرکزی از مناظر شهر پاریس است. با توجه به وب سایت رسمی جاذبه، بیش از 7 میلیون نفر از این برج مشهور هر ساله بازدید می کنند. از زمان باز شدن برج 1889، 250 میلیون نفر از سراسر جهان از آنچه که برج ایفل ارائه می دهند برخوردار بوده است. و آن را تا به مقدار زیادی استفاده میکنند

سه سیستم عامل برج شامل دو رستوران، چند بوفه، یک سالن ضیافت، یک نوار شامپاین و بسیاری از فروشگاه های هدیه منحصر به فرد در ان موجود است. تورهای آموزشی برج، برای کودکان و گروه های گردشگری در دسترس هستند. این برج برای بازدیدکنندگان 365 روز در سال باز است، با گذراندن دوره های مختلف در طول فصل. از ژوئن تا سپتامبر، برج تا بعد از نیمه شب باز است. نرخ ها متفاوت هستند، اما بازدید کنندگان می توانند انتظار داشته باشند بین 13 دلار (10 یورو) و 19 دلار (14.5 یورو) برای هر نفر برای دسترسی به سه بالابر عمومی و 704 پله پرداخت کنند. بلیط، از جمله بلیط با تخفیف گروه، می تواند به صورت آنلاین و یا در دفتر خرید در پای برج صورت گیرد

میراث پولانسکی گفت: “برج ایفل” پاریس را با رایج ترین مشخصه ها ارائه می دهد. نگاه متمایز آن، آن را یک نماد پایدار پاریس ساخته است. اما طبق گوده سندر، بیش از آنکه به شکل قابل توجه آن، نمادی از شهر باشد. او گفت: «پاریس در آن زمان [اواخر دهه 1800] مرکز هنر و نقاشی مدرن بود، خانه دموکراسی و برگزاری اولین نمایشگاه جهانی است. “این نیز به معنای جایگاه معماری مدرن بود.”

منبع : سفر به پاریس

پاسخی بگذارید