بهترین راهنمای سفر به فرانسه

بهترین راهنمای سفر به فرانسه و اطلاعات کامل درباره سفر به فرانسه را در سایت فرانسه بخوانید.

فرانسه کجاست؟

فرانسه یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی میباشد با عنوان رسمی جمهوری فرانسه. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس میباشد. فرانسه بزرگترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا  و دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا به شمار می آید. پایتخت فرانسه شهر پاریس است که بزرگترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ این کشور است. برای اشنایی بیشتر با این کشور در سایت ما به صفحه فرانسه در یک نگاه سری بزنید. فرانسه دارای جاذبه های طبیعی بسیار مثل جاذبه های ساحلی در مناطق شمالی و غربی و مناظر کوهستانی مربوط به رشته کوه های آلپ در بخش شرقی است که گردشگران را علاقه مند به سفر به فرانسه میکند.

آشنایی با واحد پول فرانسه

در بین سالهای 1450 تا 1999 پول رایج فرانسه فرانک بود. اما بعدها فرلنک جای خود را به یورو داد و هم اکنون نیز واحد پول مورد استفاده در فرانسه یورو میباشد. یورو هفت گونه اسکناس دارد و هر یورو به صد واحد کوچکتر تقسیم میشود. واحد کوچکتر از یورو سنت است و هر یک یورو برابر با صد سنت میباشد.

وضعیت آب و هوای فرانسه

بخش های شمال و شمال شرقی فرانسه دارای آب و هوای معتدل ، بخش های جنوبی آب و هوای مدیترانه ای و بخش های غربی فرانسه دارای اقلیم اقیانوسی است.این مناطق دارای میزان بارش بالایی بوده و زمستان های معتدل و تابستان های گرمی دارند.

 پاریس مهد فرهنگ فرانسه

بی شک پاریس مهد فرهنگ فرانسه است و آشنایی با تاریخچه شهر پاریس بسیار جذاب است. پاریس، شهر نور هرساله میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر جهان است.غذاهای سنتی خارق العاده، مجموعه های بیشمار هنری پاریس، موزه های باشکوه، رودخانه آرام سین در میان شهر، بلوک های با معماری زیبا و نئوکلاسیک، کلیساهای باستانی هر بیننده ای را مجذوب خود خواهد کرد. برج ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود در کنار رود سن واقع در شهر پاریس میباشد شما میتوانید همه چیز درمورد برج ایفل را درسایت ما بخوانید. در سفر به پاریس پیاده روی روی سنگفرش رودخانه سین و پل های بسیار زیبای آن را از دست ندهید. ارنست همینگوی از پاریس به عنوان “یک جشن متحرک” یاد میکند زیرا پاریس با وجود صنعت مد، غذاهای سنتی و منحصر به فرد، موزه هایی در سطح جهانی و جوی خاص شهری پر از زرق و برق است.

بهترین راهنمای سفر به فرانسه

بهترین راهنمای سفر به فرانسه

بهترین زمان برای سفر به پاریس

بهترین زمان برای سفر به پاریس در ماه های ژوئن تا اکتبر ( 11خرداد تا 9 آبان) است. در ماه های ژوئن تا آگوست، آب و هوا در پاریس عالی است. روزهای طولانی و آفتابی با میانگین حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد از مشخصه های این فصل است. تابستان شلوغترین و گرانترین زمان گردشگری در پاریس است.
ارزانترین زمان سفر به پاریس فصل زمستان است. ولی با این حال گردشگران و کمی و شلوغی در این شهر وجود دارد زیرا که پاریس با آمار 30 میلیون نفر گردشگر درسال پربازدیدترین  شهر در سراسر جهان است.
فصل بهار زمان مناسبی برای سفر به پاریس است که لذت دیدن چشم انداز رنگارنگ شکوفه ها در پارک های زیبای پاریس را به شما میدهد.
فصل تابستان فصل داغ گردشگری پاریس است که قیمت هتل ها و بلیط هواپیما بسیار گرانتر از دیگر مواقع سال است.
فصل پاییز بهترین انتخاب برای سفر به پاریس با آب و هوایی خوب است. هفته مدپاریس در هفته آخر ماه سپتامبر برگزار میشود.
فصل زمستان، فصل خلوت گردشگری است. اگر آماده برخورد با سرما هستید میتوانید صرفه جویی بسیار خوبی در هزینه های هتل و بلیط هواپیما داشته باشید.

هزینه سفر به پاریس

پاریس پربازدیدترین و گرانترین شهر جهان است و یکی از محبوب ترین مقاصد اروپایی میباشد.شهری که به مد و فشن، خوراکی های لذیذ، طبیعت زیبا و فرهنگ و هنر مشهور است. موارد هزینه روزانه در پاریس:
1.جاذبه های گردشگری : که هرکدام مبلغ مشخص خود را دارد و گردشگران سعی میکنند برای انتخاب آنها به الویت خود بپردازند
2.خورد و خوراک :در سفر به هر شهر یا کشوری هزینه غذا از جمله هزینه هایی هستند که حتما باید به ان توجه کردو در کل مخارج سفر تاثیر مهمی دارد. هزینه خورد و خوراک در پاریس 134% گران تر از تهران است.
3. حمل و نقل : سیستم حمل و نقل در پاریس یکی از کامل ترین سیستم های حمل و نقل در جهان است. ایستگاه مترو در تمام مناطق شهر وجود  دارد.بلیط هایی به نام ParisVisite در ایستگاه های مترو به فروش میرسند که با ان میتوانید از همه وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید و بسیار به صرفه است.
4.محل اقامت : در پاریس هرچقدر هتل به مرکز شهر نزدیک تر باشد گران تر است ولی چون شما بیشتر وقتتان رابیرون  از هتل میگذرانید، هتل تنها محل خواب شما میشود بنابراین اگر هتلتان نزدیک به ایستگاه مترو باشد کافیست.

 

همچنین شما میتوانید سوالات خود را در همین صفحه از کارشناسان سایت فرانسه بپرسید

پاسخی بگذارید